بیت‌کوین (BTC) در بازه ی زمانی، ۵ تا ۸ آوریل از بالاترین قیمت خود یعنی ۴۷.۲۰۰ دلار به ۴۲.۱۰۰ دلار سقوط کرد. این ریزش نشان دهنده فروش احتمالی معامله گران کوتاه مدت بود، که به دنبال سیو سود سرمایه ی خود بودند. با این حال، در آخر هفته شاهد نوسان قیمت در یک محدوده کوچک هستیم که نشان می دهد عرضه و تقاضا در تعادل هستند.
اگر چه شاخص ترس و طمع کریپتو در منطقه ترس قرار دارد، نهنگ‌های بیت‌کوین در صرافی بیت‌ فینکس به خرید BTC ادامه دادند. جالب است بدانید که یک سرمایه‌ گذار بزرگ نیز به خرید روزانه ۱ میلیون دلار بیت‌ کوین در شرایط فعلی بازار ادامه داد و نهنگی به نام Terra از این موقعیت برای افزایش بیت کوین هایش، نهایت استفاده را نمود. علاوه بر این موارد بنیاد گارد لونا در هفته جاری، به کیف پولش ۴.۱۳۰ بیت‌ کوین اضافه کرد و مجموع دارایی خود را به ۳۹.۸۹۷/۹۸ بیت‌ کوین رساند.
در حال حاضر خریداران در حال تلاش برای حفظ میانگین قیمت ۵۰ روزه ۴۱.۹۳۰ دلار هستند. چنانچه گاو ها قیمت را بالاتر از میانگین ۲۰ روزه که ۴۴.۸۰۰ دلار است ببرند و حفظ کنند، ممکن است BTC برای چند روز بین میانگین ۵۰ روزه و میانگین ۲۰ روزه در نوسان باشد. در مقابل، یک جهش ضعیف از میانگین ۵۰ روزه نشان دهنده عدم خرید در سطوح فعلی است که فروشندگان سعی می‌کنند از این فرصت استفاده کنند و این رمز ارز را به زیر میانگین ۵۰ روزه ببرند. اگر آن ها موفق شوند، بیت کوین می تواند به سطح روانی ۴۰.۰۰۰ دلار سقوط کند و اگر این سطح نیز شکست بخورد، توقف بعدی ممکن است محدوده‌ی ۳۷.۰۰۰ دلاری باشد. 

تحلیل بیت کوین


خط مشکی = میانگین ۲۰۰ روزه‌ ی قیمت بیت‌ کوین
خط بنفش = میانگین ۵۰ روزه‌ ی قیمت بیت‌ کوین
خط آبی‌کم‌ رنگ = میانگین ۲۰ روزه‌ ی قیمت بیت‌ کوین