وقتی به چارت بیت‌کوین در بازه زمانی ماهانه و هفتگی نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که در یک رنج قیمتی در حال حرکت است. محدوده قیمت حرکت در سقف، عدد ۶۵ الی ۶۹ هزار دلار و در کف، محدوده حرکت قیمت ۲۹ تا ۳۳ هزار دلار می‌باشد که یک کانال صعودی تشکیل داده است. 
محدوده ۲۹ هزار دلار تا ۳۳۵۰۰ دلار، از ۱۷ می سال ۲۰۲۱ به‌خوبی در مقابل ریزش واکنش داده است که این موضوع بدان معنا است که خریداران در این محدوده قیمت تمایل به خرید دارند، در حال حاضر کندل هفتگی تاریخ ۲۱ فوریه ۲۰۲۲، به‌صورت کندل چکشی بسته شده است که نشان از تضعیف فشار فروشندگان دارد. از طرفی در تاریخ ۶ فوریه ۲۰۲۲ خط روند نزولی ۸۶ روزه‌ی بیت‌کوین شکسته شد، که احتمال پایان روند نزولی را بیشتر می‌کند. 

تحلیل بیت کوین 09-03-2022

با بررسی اتفاقات جامعه جهانی از قبیل جنگ روسیه و اوکراین، تحریم پر شدت و همه‌جانبه‌ی روسیه و دستور اجرایی ایالات متحده آمریکا برای قانون‌گذاری در مورد رمزارزها، می‌توان دو سناریو را مدنظر داشت: 
۱ : روسیه برای دورزدن تحریم‌ها متوسل به بیت‌کوین بشود که این امر، رشد بیت‌کوین را در اثر افزایش تقاضا کشور بزرگی مثل روسیه، همراه خواهد داشت.
۲: آمریکا برای جلوگیری از استفاده رمزارزها (برای دورزدن تحریم‌ها)، قوانین سختی را وضع کند که این خبر از دسته اخبار منفی محسوب می‌شود و باعث ترس در بازار و در نتیجه ریزش بازار، می شود. 
اما نکته‌ای که همواره باید به آن توجه داشت این است که بیت‌کوین در جامعه جهانی به‌عنوان یک محصول با ارزش پذیرفته شده است و هر کاهش قیمتی که برای آن رخ می‌دهد، فعالین این حوزه را مجاب به خرید این طلای دنیای بلاک‌چین می‌کند.