بیت کوین و آلت کوین ها با فروش در سطوح مقاومت کلیدی مواجه شدند و سرمایه گذاران مطمئن نیستند که آیا معامله گران افت فعلی را خریداری خواهند کرد یا خیر. بیت کوین شاهد نبرد سختی بین خریدارها و فروشنده ها در نزدیکی سطح 25000 دلار بوده است. ممکن است به دلیل فقدان یک کاتالیزور و به دلیل اینکه هیچ داده بزرگ اقتصادی کلان برای این هفته در ایالات متحده برنامه ریزی نشده است، در کوتاه مدت برنده مشخصی ظاهر نشود. نقاط داده از آسیا یا اروپا ممکن است نوسانات را افزایش دهند، اما بعید است که حرکت جهت دار جدیدی را آغاز کنند.

آنالیز ده ارز دیجیتال برتر

آنتونی اسکاراموچی، موسس و شریک مدیریت Skybridge Capital، در مصاحبه ای با CNBC، به سرمایه گذاران توصیه کرد که از عدم قطعیت فعلی در ارزهای دیجیتال عبور کرده و «صبور باشند و در درازمدت بمانند». او انتظار دارد بیت کوین طی شش سال آینده به سرمایه گذاران با یک روند صعودی شدید پاداش دهد.
همراه با تمرکز بر بیت کوین، سرمایه گذاران اتر را قبل از ادغام آن که برای 15 سپتامبر برنامه ریزی شده است، زیر نظر دارند. آدرس نهنگی که در پیدایش ICO شرکت کرده بود اما به مدت سه سال خاموش مانده بود، حدود 150000 اتر را منتقل کرده است. این امر منجر به نظرات متفاوتی شده است و برخی گمانه زنی می کنند که نهنگ ممکن است دارایی های خود را پس از ادغام رها کند، اما برخی دیگر معتقدند که این انتقال ممکن است برای به خطر انداختن مقدار زیادی اتر انجام شده باشد.
آیا خرید می تواند در سطوح پایین تر ظاهر شود و روند صعودی بیت کوین و آلت کوین ها را از سر بگیرد؟ بیایید نمودارهای 10 ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

تحلیل بیت کوین

خریدار ها سعی کردند روند صعودی بیت کوین را از سر بگیرند، اما فروشنده ها به شدت در 25211 دلار فروختند و قیمت را تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) (23,483 دلار) پایین آوردند. این امرمنجر به شکل گیری یک کندل در 15 اوت شد. شیب تدریجی متحرک نمایی 20 روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه مثبت نشان دهنده مزیت برای خریداران است. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، نشان می دهد که خریدار ها در حال خرید افت ها به این سطح هستند. این امر می تواند چشم انداز شکست را بهبود بخشد و به بالای 24668 دلار نزدیک شود.
اگر این اتفاق بیافتد، بیت کوین می تواند راهپیمایی خود را به سمت صعود به سمت 28000 دلار آغاز کند، جایی که فروشنده ها ممکن است دوباره چالش بزرگی را ایجاد کنند. احتمال دیگر این است که فروشنده ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند. اگر این اتفاق بیافتد، ارز دیجیتال بیت کوین می تواند به میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) (22037 دلار) و بعداً به خط روند صعودی سقوط کند.

ETH/USDT

تحلیل اتریوم

اتریوم در دو روز گذشته بارها و بارها بالاتر از مقاومت روانی در 2000 دلار افزایش یافت، اما خریدار ها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این اتفاق نشان می‌دهد که فروشنده ها چالش سختی در این سطح دارند. رمزارز ETH/USDT می تواند تا سطح شکست در 1700 دلار کاهش یابد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن باشید، زیرا اگر خریدار ها 1700 دلار را به عنوان حمایت برگردانند، احتمال شکست بیش از 2000 دلار را افزایش می‌دهد. اگر این اتفاق بیافتد، اتریوم می تواند به خط روند نزولی صعود کند. شیب متحرک نمایی 20 روزه (1756 دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که خریدار ها در کنترل هستند. برای باطل کردن این دیدگاه صعودی، فروشنده ها باید غرق شوند و قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه حفظ کنند. این می تواند ارز دیجیتال اتریوم را به SMA 50 روزه (1465 دلار) برساند.

BNB/USDT

تحلیل بایننس

حرکت صعودی BNB به مانعی در مقاومت بالای 338 دلار رسید. فروشنده ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به حمایت فوری در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (306 دلار) کاهش دهند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد، خریداران تلاش دیگری برای بالا بردن رمز ارز BNB/USDT به بالای ناحیه مقاومت 338 تا 350 دلار خواهند کرد. شیب متحرک نمایی 20 روزه و RSI در قلمرو مثبت نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود را دارد. چنانچه قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این دیدگاه مثبت می تواند در کوتاه مدت باطل شود. چنانچه این اتفاق بیافتد، معامله‌گران کوتاه‌ مدت ممکن است به سمت خروج عجله کنند و این می‌تواند بایننس را به SMA 50 روزه (266 دلار) بکشاند.

 XRP/USDT

تحلیل ریپل

 خریدار ها در 13 و 14 آگوست سعی کردند XRP را بالاتر از مقاومت 0.39 دلار برسانند، اما فروشنده ها موضع خود را حفظ کردند. این امر ممکن است باعث رزرو سود از سوی معامله گران کوتاه مدت شده باشد که قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.37 دلار) رساند. چنانچه فروشنده ها قیمت را به زیر SMA 50 روزه کاهش دهند، رمزارز XRP/USDT می‌تواند برای مدتی بیشتر در محدوده 0.30 تا 0.39 دلار باقی بماند. متوازن متحرک نمایی 20 روزه و RSI نزدیک به نقطه میانی نیز نشان دهنده یک تثبیت در کوتاه مدت است. برعکس، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک بازگردد، نشان‌ دهنده این است که سطوح پایین‌ تر در حال جذب خریداران هستند. خریدار ها دوباره سعی می‌کنند مقاومت را برطرف کنند و ارزدیجیتال ریپل را به 0.48 دلار و بعداً تا 0.54 دلار برسانند.

 ADA/USDT

تحلیل کاردانو

 خریدار ها کاردانو (ADA) را در 13 آگوست به بالای مقاومت 0.55 دلار رساندند، اما نتوانستند حرکت را در 14 آگوست حفظ کنند. این اتفاق نشان می دهد که فروشنده ها در سطوح بالاتر فعال هستند. قیمت در 15 آگوست کاهش یافت و به سطح شکست 0.55 دلار رسید. منطقه بین 0.55 دلار و متحرک نمایی 20 روزه (0.53 دلار) احتمالاً خرید قوی خریدار ها را جلب خواهد کرد. اگر قیمت از این منطقه بازگردد، خریداران دوباره تلاش خواهند کرد تا حرکت صعودی را از سر بگیرند و رمز ارز ADA/USDT را به 0.63 دلار و سپس به 0.70 دلار برسانند. برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می دهد که شکست بالای 0.55 دلار ممکن است یک تله خرید بوده باشد. سپس ارز دیجیتال کاردانو می تواند به SMA 50 روزه کاهش یابد (0.49 دلار).

 SOL/USDT

تحلیل سولانا

سولانا (SOL) در 13 آگوست تا سقف 48 دلار افزایش یافت، اما خریدار ها نتوانستند بر این مانع غلبه کنند. خریدار ها دوباره در 15 آگوست سعی کردند مانع بالای سر را برطرف کنند اما فروشنده ها تسلیم نشدند. اگر رمز ارز SOL/USDT به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (42 دلار) برسد، توقف بعدی می تواند خط پشتیبانی باشد. این یک سطح مهم برای دفاع خریدار ها است زیرا شکستن و بسته شدن در زیر آن می تواند الگوی مثلث صعودی را باطل کند. سپس ارز دیجیتال سولانا می تواند به 32 دلار کاهش یابد. برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، خریدار ها دوباره سعی خواهند کرد سولانا را به بالای 48 دلار برسانند و حفظ کنند. اگر آن ها موفق به انجام این کار شوند، راه اندازی صعودی کامل خواهد شد و این رمز ارز می تواند تا 60 دلار افزایش یابد.

 DOGE/USDT

تحلیل دوج کوین

 دوج کوین (DOGE) از متحرک نمایی 20 روزه (0.07 دلار) در 12 آگوست جهش کرد و بالا تر از مقاومت در 0.08 دلار در 14 آگوست شکست. این الگوی مثلث صعودی صعودی را تکمیل کرد اما خریدار ها نتوانستند شکست را حفظ کنند. فروشنده ها در سطوح بالاتر فروختند و قیمت را به زیر سطح شکست در 15 اوت بازگرداندند. یک نکته مثبت جزئی این است که سطوح پایین‌تر خریداران را جذب می‌کنند، همانطور که از کندل مشاهده می‌شود. اگر قیمت بالاتر از 0.08 دلار باقی بماند، خریداران سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند و ارز دیجیتال دوج کوین را به 0.10 دلار برسانند. برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین‌ متحرک و خط روند سقوط کند، تنظیم صعودی را باطل می‌کند. سپس این رمز ارز می تواند تا 0.06 دلار سقوط کند.

 DOT/USDT

تحلیل پولکادات

 پولکادات (DOT) در 13 آگوست از مقاومت 9.65 دلار بالا تر رفت، اما خریدار ها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این امر ممکن است معامله گران کوتاه مدت را وسوسه کند تا سود خود را ثبت کنند. رمز ارز DOT/USDT در 14 آگوست به زیر سطح شکست 9 دلار رسید و قیمت در 15 آگوست به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (8.63 دلار) رسید. سطح مهمی که باید به آن توجه داشت، زیرا شکست در زیر آن می‌ تواند نشان دهد که حرکت صعودی ضعیف شده است. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (7.68 دلار) کاهش یابد و برای مدتی محدود بماند. از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، خریدار ها تلاش خواهند کرد تا مقاومت را در 9.68 دلار کاهش دهند. اگر آن ها آن را به پایان برسانند، ارز دیجیتال پولکادات می تواند تا 10.80 دلار و بعداً به 12.44 دلار افزایش یابد.

 SHIB/USDT

تحلیل شیبا

 شیبا اینو (SHIB) از 7 آگوست بالای 0.000012 دلار معامله شده بود، اما حرکت صعودی نتوانست شتاب بیشتری بگیرد. این با افزایش شدید در 14 آگوست تغییر کرد که قیمت را به بالای مقاومت در 0.000017 دلار رساند. با این حال، فروشنده ها تسلیم نشده اند. آن ها افزایش را به بالای 0.000017 دلار فروختند و قیمت را به پایین تر از سطح 15 آگوست بازگرداندند. رمز ارز SHIB/USDT می تواند در 0.000015 دلار و سپس 0.000014 دلار پشتیبانی پیدا کند. اگر قیمت از هر دو سطح بازگردد، خریداران دوباره سعی خواهند کرد مانع را برطرف کنند. اگر آن ها موفق شوند، ارزدیجیتال شیبا می تواند تا 0.000022 دلار افزایش یابد. در مقابل، اگر قیمت به زیر 0.000014 دلار برسد، نشان می دهد که این رمز ارز می تواند برای چند روز دیگر در محدوده بزرگی بین 0.000010 دلار و 0.000018 دلار در نوسان باشد.

 AVAX/USDT

تحلیل اولنچ

 خریداران سعی کردند اولنچ (AVAX) را بالاتر از مقاومت 13 آگوست بردارند، اما فروشنده ها این تلاش را در 30.35 دلار متوقف کردند. این امر نشان می دهد که فروشنده ها در سطوح بالاتر فعال هستند. رمز ارز AVAX/USDT می تواند تا سطح شکست 26.38 دلار کاهش یابد که درست بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (26.34 دلار) است. انتظار می رود خریدار ها با قدرت از این سطح دفاع کنند. اگر قیمت از 26.38 دلار بازگردد، تقاضا در سطوح پایین تر را نشان می دهد. سپس این جفت می تواند برای مدتی بین 26.38 دلار و 31 دلار تثبیت شود. این امر می تواند ارز دیجیتال اولنچ را به SMA 50 روزه (22.39 دلار) برساند. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد و به بالای 31 دلار برسد، شروع صعود به 33 دلار را نشان خواهد داد. و بعداً به هدف الگوی 39.05 دلار رسید.

 سلب مسئولیت: مقاله بالا صرفا یک تحلیل از منبع ذکر شده است و متعلق به نویسنده آن است. 
منبع: cointelegraph