بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ ها شاهد فروش بالایی هستند، زیرا رهایی گسترده در 13 ژوئن (23 خرداد) می‌تواند آخرین رویداد در سطح تسلیم باشد، قبل از اینکه بازار در نهایت به پایین‌ ترین حد خود برسد.

نقشه بازار 24 خرداد

بازار های سهام ایالات متحده کاهش خود را برای شروع هفته در 13 ژوئن تمدید کردند. S&P 500 به پایین ترین سطح سال تا به امروز رسید و در محدوده بازار نزولی قرار گرفت و بیش از 20 درصد از بالاترین رکورد خود در 4 ژانویه سقوط کرد. بازارهای ارزهای دیجیتال بازارهای سهام را پایین‌ تر دنبال می‌ کنند و فشار فروش به دلیل شایعه بحران نقدینگی پلتفرم اصلی وام‌ دهی سلسیوس و معامله‌ گرانی که احتمالا پوزیشن‌ های خود را بخاطر داشتن لوریج می‌ بندند،  تشدید شده است. این امر کل سرمایه بازار کریپتو را به زیر 1 تریلیون دلار رساند. کاهش شدید برخی از تحلیلگران را به پیش بینی اهداف بسیار نزولی سوق داده است. در حالی که هر چیزی در بازار ها امکان پذیر است و به سختی می توان آن را به پایان رساند. معامله گران ممکن است لیست خرید خود را آماده کنند و پس از توقف کاهش قیمت، به موقعیت‌های خرید سنگین فکر کنند. سطوح مهمی که ممکن است کاهش بیت کوین (BTC) و آلت کوین های اصلی را متوقف کند، چیست؟ بیایید نمودارهای 10 ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا پاسخ این سوال زا بیابیم.

BTC/USDT

تحلیل قیمت بیت کوین

 بیت کوین در 11 ژوئن به زیر سطح حمایت 28,630 دلار رسید. این امر فروش را تسریع کرد و فروشنده ها قیمت را به زیر سطح حمایت مهم 26,700 دلار در 12 ژوئن رساندند. این نشان دهنده از سرگیری روند نزولی بود. فروشنده ها فشار فروش خود را در 13 ژوئن حفظ کردند و رمز ارز BTC/USDT را به پایین ترین سطح روزانه 22600 دلار رساندند. سقوط شدید چند روز گذشته، شاخص قدرت نسبی (RSI) را به منطقه اشباع فروش کشانده است. این امر نشان می دهد که یک تجمع یا تثبیت کمک در چند روز آینده محتمل است. هر بهبودی احتمالاً با فروش در منطقه بین 26700 تا 28630 دلار روبرو خواهد بود. اگر فروشنده ها این منطقه را به سمت مقاومت تغییر دهند، نشان می‌دهد که احساسات منفی باقی می‌ماند. معامله گران می توانند یک بار دیگر برای از سرگیری روند نزولی تلاش کنند. شکست به زیر 22600 دلار می تواند جفت را به سطح روانی 20000 دلار برساند. خریدار ها باید قیمت را به بالای 28630 دلار فشار دهند و حفظ کنند تا نشان دهند که فروشنده ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند.

ETH/USDT

تحلیل قیمت اتریوم در 24 خرداد

 اتر (ETH) در 10 ژوئن به زیر سطح حمایت روانی 1700 دلار سقوط کرد که نشان می دهد فروشنده ها کنترل را در دست دارند. این نشانه شروع مرحله بعدی روند نزولی بود. فروش در 11 ژوئن افزایش یافت و فروشنده ها قیمت را به زیر سطح حمایت قوی 1300 دلار رساندند. این امر نشان می دهد که معامله گران با ترس گرفتار شده اند و  پوزیشن‌ های خرید خود را میبندند. فروش تهاجمی سه روز گذشته RSI را به زیر 22 رساند. از لحاظ تاریخی، رمز ارز ETH/USDT زمانی که RSI نزدیک به 21 سقوط می کند، یک روند اصلاحی را آغاز می کند. این نشان می دهد که این اتریوم می تواند تا سطح شکست 1700 دلار صعود کند. از طرف دیگر، اگر فروشنده ها فشار فروش خود را حفظ کنند، این رمز ارز می‌تواند به حمایت روانی در 1000 دلار کاهش یابد.

BNB/USDT

تحلیل قیمت باینسس در 24 خرداد

 شکست خریدار ها در بازگرداندن بایننس به مثلث ممکن است باعث فروش قوی فروشنده ها در 11 ژوئن شده باشد. فروش شتاب بیشتری گرفت و قیمت نزدیک به حمایت قوی در 211 دلار کاهش یافت. اگر قیمت از 211 دلار برگشت، نشان دهنده انباشت در سطوح پایین تر است. سپس خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (289 دلار) برسانند. اگر آن ها موفق شوند، نشان می دهد که رمز ارز BNB/USDT ممکن است برای چند روز در محدوده 211 تا 350 دلار باقی بماند. برعکس، اگر فروشنده ها قیمت را به زیر 211 دلار کاهش دهند، نشانه شروع مرحله بعدی روند نزولی خواهد بود. سطح روانی 200 دلار ممکن است یک حمایت جزئی ارائه دهد، اما اگر سطح از بین برود، حمایت بعدی می تواند در 186 دلار باشد.

ADA/USDT

تحلیل قیمت کاردانو 24 خرداد

Cardano (ADA) در 10 ژوئن به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.56 دلار) رسید و تلاش خریدار ها برای بالا بردن قیمت به بالای سطح در 11 ژوئن با فروش قوی در سطوح بالاتر مواجه شد. فروشنده ها قیمت را به منطقه حمایت قوی بین 0.44 تا 0.40 دلار کشیده اند. این منطقه احتمالاً خرید قوی خریدار ها را به خود جلب می کند زیرا شکستن زیر آن می تواند نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد. سپس رمز  ارز ADA/USDT می تواند سفر خود را به سمت جنوب به سمت حمایت اصلی بعدی با 0.30 دلار آغاز کند. از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، خریدار ها تلاش خواهند کرد جفت را بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) (0.61 دلار) برسانند. چنانچه این اتفاق بیفتد، کاردانو ممکن است برای چند روز بین 0.74 دلار و 0.40 دلار تثبیت شود.

XRP/USDT

تحلیل قیمت ریپل در 24 خرداد

ریپل (XRP) شکست و در 11 ژوئن در زیر سطح حمایت 0.38 دلار بسته شد. این الگوی مثلث نزولی را تکمیل کرد. فروش شتاب گرفت و فروشنده ها قیمت را به زیر سطح حمایت روانی 0.33 دلار در 13 ژوئن کشاندند. این نشان‌دهنده شروع مرحله بعدی روند نزولی است. فروشنده های کوتاه‌ مدت ممکن است سود هایی را نزدیک به هدف الگوی 0.30 دلار ثبت کنند. اگر این کار را انجام دهند، رمز ارز XRP/USDT می تواند یک روند تسکین دهنده را آغاز کند که ممکن است به سطح شکست 0.33 دلار و سپس 0.38 دلار برسد. از طرف دیگر، اگر فروشنده ها قیمت را به زیر 0.30 دلار کاهش دهند، ریپل می تواند به حمایت قوی بعدی در 0.24 دلار سقوط کند.

SOL/USDT

تحلیل قیمت سولانا در 24 خرداد

سولانا (SOL) برای چند روز بین متحرک نمایی 20 روزه (40 دلار) و 35 دلار گیر کرده بود. این عدم قطعیت در 11 ژوئن به سمت نزولی کاهش یافت زیرا فروشنده ها قیمت را به زیر سطح حمایت رساندند. این امر فروش را تسریع کرد و فروشنده ها قیمت را به زیر سطح حمایت فوری در 30 دلار رساندند. حمایت بعدی در جهت نزولی 22 دلار و بعداً 20 دلار است. فروش شدید چند روز گذشته، RSI را وارد محدوده ی فروش کرده است. این امر نشان می‌دهد که در کوتاه مدت، افزایش یا تثبیت کمک‌ ها محتمل است. خریدار ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از سطح شکست 35 دلار و متحرک نمایی 20 روزه برسانند. اگر آن ها موفق شوند، نشان می دهد که خرابی فعلی ممکن است یک تله برای فروشندگان بوده باشد.

DOGE/USDT

تحلیل قیمت دوج کوین 24 خرداد

معاملات دامنه محدود Dogecoin (DOGE) در 10 ژوئن به سمت نزولی گسترش یافت. فروشنده ها قیمت را به پایین‌ ترین سطح روزانه 0.07 دلار در 11 ژوئن رساندند که نشان‌ دهنده از سرگیری روند نزولی است. فروش بیشتر شتاب گرفت و فروشنده ها رمز ارز DOGE/USDT را به حمایت روانی 0.05 دلار رساندند. این سطح می تواند به عنوان یک حمایت کوتاه مدت عمل کند، زیرا سطوح به شدت بیش از حد در RSI نشان می دهد که این افزایش ممکن است. در روند صعودی، فروشنده ها تلاش خواهند کرد تا بهبود را در سطح شکست 0.07 دلار متوقف کنند. اگر قیمت از این مقاومت کاهش یابد، فروشنده ها تلاش خواهند کرد تا روند نزولی را از سر بگیرند و دوج کوین را به 0.04 دلار کاهش دهند. اولین نشانه قدرت، شکست و بسته شدن بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.08 دلار) خواهد بود.

DOT/USDT

تحلیل قیمت پولکادات

شکست خریدار ها در عقب راندن پولکادات (DOT) به مثلث متقارن، باعث فروش هیجانی فروشنده ها در 10 ژوئن شد. این یک حرکت نزولی را آغاز کرد که قیمت را به زیر حمایت بحرانی 7.30 دلار رساند. خریدار ها در تلاش هستند تا قیمت را به بالای سطح شکست 7.30 دلار برگردانند. اگر آن ها موفق به انجام این کار شوند، نشان می دهد که شکست به زیر 7.30 دلار ممکن است یک تله فروش بوده باشد. سپس رمز ارز DOT/USDT می تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (9.17 دلار) افزایش یابد. از طرف دیگر، اگر قیمت نتواند به بالای 7.30 دلار برسد، نشان می‌دهد که فروشنده ها سطح را به مقاومت تغییر داده‌اند. این امر می تواند روند نزولی را با توقف بعدی سطح روانی 5 دلار و سپس هدف الگوی 4.23 دلار از سر بگیرد.

LEO/USD

تحلیل قیمت لئو در 24 خرداد

UNUS SED LEO (LEO) در چند هفته گذشته در یک کانال نزولی معامله می‌ کرده است. فروشنده ها با چالشی نزدیک به 5.60 دلار مواجه هستند، اما به سختی می‌ توانند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5.24 دلار) برسانند. اگر قیمت از سطح فعلی جهش کند و به بالای 5.60 دلار برسد، رمز ارز LEO/USD می تواند به تدریج به سمت خط مقاومت کانال حرکت کند. فروشنده ها احتمالاً از این سطح به طور هیجانی دفاع می کنند. اگر قیمت از خط مقاومت پایین بیاید، فروشنده ها تلاش خواهند کرد رمز ارز را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه ببرند. چنانچه این اتفاق بیفتد، رمز ارز ممکن است به تدریج به سمت خط حمایت فرو رود. چنین حرکتی نشان می‌ دهد که این ارز ممکن است اقامت خود را در کانال برای مدتی دیگر تمدید کند. حرکت روند بعدی می تواند پس از اینکه خریدار ها قیمت را به بالای خط مقاومت رساندند یا فروشنده ها جفت را به زیر خط حمایت فرو بردند، آغاز شود.

AVAX/USDT

تحلیل قیمت اولنچ در 24 خرداد

معاملات دامنه محدود Avalanche (AVAX) بین میانگین متحرک نمایی 20 روزه (24 دلار) و حمایت بحرانی 21 دلار در 11 ژوئن به سمت نزولی رفت. این نشان دهنده از سرگیری روند نزولی بود. فروش شتاب گرفت و در 12 ژوئن از حمایت 18 دلاری عبور کرد. حمایت جزئی در 15 دلار وجود دارد، اما اگر این سطح سقوط کند، رمز ارز AVAX/USDT می تواند به حمایت قوی بعدی 13 دلار سقوط کند. اگرچه میانگین های متحرک نزولی نشان دهنده مزیت برای فروشندگان است، سطوح فروش بیش از حد در RSI نشان می دهد که فروش ممکن است در کوتاه مدت بیش از اندازه باشد. این امر می تواند منجر به افزایش کمکی تا سطح شکست 21 دلار شود. خریدار ها باید قیمت را به بالا تر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند تا نشان دهند که فروشنده ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند.

سلب مسئولیت: مقاله بالا صرفا یک تحلیل از منبع ذکر شده می باشد و متعلق به نویسنده است. 
منبع: cointelegraph