به نظر می رسد که بیت کوین در این هفته در مراحل اولیه، جبران کاهش قیمت است و ADA، XLM، XMR و MANA می توانند به دنبال آن باشند.
فروشنده‌ها در تلاش هستند تا کاهش قیمت بیت کوین (BTC) در 9 کندل هفتگی نزولی متوالی را به ده هفته افزایش دهند، اما خریداران در تلاش هستند تا از این اتفاق منفی جلوگیری کنند. اگر چه احساسات منفی باقی مانده است، آرتور هیز مدیرعامل سابق صرافی بزرگ BitMEX، پیش بینی می کند بیت کوین در محدوده 25000 تا 27000 دلار به پایان برسد. داده‌های زنجیره‌ای Glassnode نشان می‌دهد که پول هوشمند ممکن است شروع به خرید عمده‌ی بیت کوین کرده باشد. جریان خروجی خالص از صرافی های اصلی ارزهای دیجیتال در 3 ژوئن به 23286 بیت کوین رسید که بالاترین میزان از تاریخ 14 می است. 

نقشه بازار

بر اساس گزارش Arcane Research، یکی دیگر از نشانه های مثبت خرید عمده این است که سرمایه گذاری در محصولات قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETPs) در ماه می قوی بود و تنها در دو روز اول ژوئن افزایش بیشتری داشته است. ETP ها، 205000 بیت کوین تحت مدیریت دارند که یک رکورد جدید است. آیا بیت کوین می تواند یکه‌ تازی کند و شروع به رشد کند؟ اگر این اتفاق بیفتد، آیا آلتکوین های انتخابی می توانند از رهبر پیروی کنند؟ بیایید نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر را که ممکن است منجر به افزایش کمک شوند، مطالعه کنیم.

BTC/USDT

 بیت کوین در تاریخ 1 ژوئن به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (30,459 دلار) سقوط کرد. خریداران تلاش کردند در 2 و 3 ژوئن قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، اما فروشنده‌ها تسلیم نشدند.

تحلیل قیمت بیت کوین

فروشنده‌ ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح حمایت قوی در 28630 دلار برسانند. اگر آن ها موفق به انجام این کار شوند، رمز ارز BTC/USDT می تواند به حمایت حیاتی در 26700 دلار کاهش یابد. انتظار می رود خریداران با تمام توان از این منطقه حمایتی دفاع کنند زیرا در صورت عدم موفقیت، ممکن است روند نزولی از سر گرفته شود. در روند صعودی، خریداران باید قیمت را به بالای 32659 دلار رسانده و حفظ کنند تا نشان دهند که یک روند صعودی جدید ممکن است شروع شود. حرکت صعودی می تواند بعد از شکست، قدرت بیشتری یابد و بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (33778 دلار) بسته شود. سپس بیت کوین می تواند به هدف الگوی 36688 دلار و پس از آن به 40000 دلار برسد.

تحلیل و آنالیز قیمت بیت کوین

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که عمل قیمت در حال فشرده شدن است. اگرچه خریداران قیمت را به بالای 20-EMA رساندند، اما در 50-SMA با مقاومت سختی روبرو هستند. این امر نشان می دهد که فروشنده‌ ها در سطوح بالاتر فعال هستند. یک نکته مثبت جزئی به نفع خریداران این است که آن ها اجازه نداده اند قیمت به زیر سطح حمایت 29282 دلار برسد. چنانچه قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از خط روند نزولی بالاتر برود، خریداران تلاش خواهند کرد این رمز ارز را به 200-SMA سوق دهند. برعکس، اگر قیمت به زیر 29282 دلار برسد، توقف بعدی می تواند 28630 دلار باشد.

ADA/USDT

کاردانو در 31 می خط روند نزولی خود را شکست اما خریداران نتوانستند سطوح بالاتر را همانطور که از سایه ی بلند روی کندل روز مشاهده می شود حفظ کنند.

تحلیل قیمتی کاردانو

اگرچه فروشنده‌ ها با موفقیت از خط روند نزولی دفاع کردند، یک نکته مثبت جزئی این است که خریداران رمز ارز ADA/USDT را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.56 دلار) نگه داشته‌اند. این امر احتمال شکسته شدن بالای خط روند نزولی را افزایش می دهد. چنانچه این اتفاق بیافتد، کاردانو می‌تواند به SMA 50 روزه (0.67 دلار) برسد، جایی که فروشنده‌ ها ممکن است دوباره چالشی قوی ایجاد کنند. وقفه و بسته شدن بالاتر از این سطح نشان دهنده تغییر احتمالی روند است. سپس این رمز ارز می تواند تا سطح شکست 0.74 دلار افزایش یابد. برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 0.53 دلار سقوط کند، فروشنده‌ ها سعی خواهند کرد کاردانو را به 0.50 دلار و بعداً به 0.44 دلار بکشند.

آنالیز و تحلیل قیمتی کاردانو

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که قیمت بین 200-SMA و 50-SMA فشرده شده است، اما بعید است که این محدوده معاملاتی برای مدت طولانی ادامه یابد. اگر خریداران قیمت را به بالای 200-SMA برسانند، این رمز ارز می تواند تا 0.64 دلار روند اصلاحی داشته باشد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند در ها را برای صعود احتمالی به 0.69 دلار باز کند. بر عکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 0.53 دلار برسد، فروش می تواند شتاب بیشتری بگیرد. ممکن است رمز ارز به 0.50 دلار و بعداً به 0.47 دلار کاهش یابد.

XLM/USDT

 استلار در 30 می به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.14 دلار) صعود کرد، که اولین نشانه ی  فشار فروش نزولی بود. فروشنده‌ ها حرکت صعودی را نزدیک SMA 50 روزه (0.15 دلار) متوقف کردند، اما نتوانستند قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه حفظ کنند.

تحلیل قیمتی استلار

این امر نشان می دهد که خریداران در حال خرید شیب به میانگین متحرک نمایی 20 روزه هستند. اگر خریداران قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه برسانند، شروع یک رشد پایدار را نشان می دهد. رمز ارز XLM/USDT می‌تواند تا 0.18 دلار و بعداً به SMA 200 روزه (0.21 دلار) صعود کند. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 0.13 دلار برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل می شود. چنین حرکتی نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می یابد. این می تواند استلار را به 0.12 دلار کاهش دهد. اگر این حمایت نیز از بین برود، فروشنده ها سعی خواهند کرد با فرو رفتن این رمز ارز به زیر سطح روانی 0.10 دلار، روند نزولی را از سر بگیرند.

آنالیز و تحلیل قیمت استلار

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که قیمت در داخل یک مثلث متقارن معامله می شود. اگر خریداران قیمت را به بالای خط مقاومت مثلث فشار دهند، استلار می‌تواند تا 0.15 دلار افزایش یابد و پس از آن به هدف الگوی 0.17 دلار صعود کند. از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، فروشنده‌ها سعی می‌کنند این جفت را به زیر خط حمایت مثلث فرو ببرند. اگر آن ها این کار را انجام دهند، فروش می تواند تشدید شود و ممکن است رمز ارز به سطح حمایت قوی در 0.13 دلار سقوط کند.

XMR/USDT

 شکست مونرو در بالا رفتن از SMA 50 روزه (202 دلار) ممکن است معامله گران کوتاه مدت را وسوسه کند تا سود خود را ذخیره کنند. این امر قیمت را تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (189 دلار) کاهش داده است.

تحلیل قیمتی مونرو

خریداران در حال تلاش برای دفاع از متحرک نمایی 20 روزه هستند، اما فقدان جهش قوی از آن نشان دهنده تقاضای ضعیف است. اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی بماند، توقف بعدی می تواند خط روند صعودی باشد. شکست و بسته شدن زیر این حمایت می تواند قیمت را تا 167 دلار کاهش دهد. در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، خریداران تلاش خواهند کرد تا بر منطقه مقاومت بین SMA 50 روزه و 210 دلار غلبه کنند. چنانچه آن ها موفق به انجام این کار شوند، رمز ارز XMR/USDT می تواند روند خود را تا 230 دلار افزایش دهد.

آنالیز و تحلیل قیمت مونرو

مونرو در داخل یک کانال نزولی کاهش یافته است که نشان دهنده یک مزیت جزئی برای فروشندگان است. اگر فروشنده‌ ها قیمت را به زیر کانال کاهش دهند، حرکت منفی ممکن است افزایش یابد و رمز ارز به 167 دلار کاهش یابد. از طرف دیگر، اگر قیمت از خط حمایت خارج شود، خریداران سعی خواهند کرد آن را به بالای کانال بکشانند. اگر آن ها موفق به انجام این کار شوند، این رمز ارز می‌تواند دوباره به بالاتر از مقاومت 210 دلار برسد.

MANA/USDT

مانا طی چند روز گذشته نتوانسته است از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.06 دلار) عبور کند، اما یک نکته مثبت این است که خریداران نتوانسته اند موقعیت زیادی را رها کنند. این نشان می‌دهد که خریدار ها در حال پیش‌ بینی حرکت بالاتر هستند.

تحلیل قیمتی مانا

چنانچه خریداران قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، نشان می دهد که فروشنده‌ ها کنترل خود را از دست می دهند. سپس رمز ارز MANA/USDT می تواند تا مقاومت در 1.36 دلار افزایش یابد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا شکستن و بسته شدن بالای آن می‌ تواند نشان‌ دهنده این باشد که پایین ممکن است در جای خود قرار داشته باشد. سپس مانا می تواند تا 1.68 دلار افزایش یابد. بر عکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 0.90 دلار برسد، نشان می‌دهد که فروشنده‌ ها تمایلی به تسلیم شدن مزیت خود ندارند. سپس این رمز ارز می‌تواند حمایت حیاتی را با قیمت 0.60 دلار دوباره آزمایش کند. فروشنده‌ ها باید قیمت را به زیر این حمایت بکشند تا نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد.

تحلیل و آنالیز قیمتی مونرو

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که مانا در محدوده، محدودی بین 0.94 تا 1.04 دلار معامله می شود. شیب تدریجی 20-EMA و RSI در قلمرو منفی یک مزیت جزئی را برای فروشندگان نشان می دهد. اگر فروشنده‌ ها قیمت را به زیر 0.94 دلار برسانند، این رمز ارز ممکن است تا 0.90 دلار کاهش یابد. برعکس، اگر خریداران قیمت را به بالای 1.04 دلار برسانند، نشان می‌دهد که تقاضا از عرضه بیشتر است. این امر می تواند در ها را برای افزایش احتمالی مقاومت پیش رو در 1.15 دلار باز کند. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، این رمز ارز ممکن است برای مدت بیشتری بین 0.90 دلار و 1.15 دلار در نوسان باشد. 

سلب مسئولیت: مقاله بالا صرفا یک تحلیل از منبع ذکر شده می باشد و متعلق به نویسنده است. 
منبع: cointelegraph