به لحاظ روانشناختی تحلیل تکنیکال بر اساس جمله "آنچه در گذشته انجام شده و بر نحوه نزدیک شدن به موقعیت‌ های آینده تأثیر می‌ گذارد" شکل گرفته است. در این نوع تحلیل الگو ها، اندیکاتور ها، روند های حرکتی و ... به ما کمک می کنند تا بتوانیم از داده های بازار برای پیش بینی رفتار رمز ارز استفاده کنیم. در این مقاله قصد داریم با این ابزار رفتار بیت کوین را بررسی کنیم. با تحلیل اختصاصی تتر ایران همراه باشید.

خرید بیت کوین

در چند روز گذشته بیت کوین توانست با صعودی چشم گیر برای اولین بار به قیمت تاریخی 20،000 دلار برسد و حتی با پیشروی بیشتر به کانال 24،000 نیز رسید، هرچند پس از آن با کمی نزول به کانال 23،000 دلاری بازگشت.

تحلیل قیمت بیت کوین در تاریخ 20 دسامبر 2020

در 20 دسامبر 2020 و تا به این لحظه شاهد یک کندل نزولی بوده ایم، با قیمت بازگشایی 23،940 دلار که در پایین تر قیمت به 23،271 دلار و هم اکنون با 1.42% ریزش به قیمت 23،570 دلار رسیده است.

با توجه به روند حرکتی بیت کوین این رمز ارز هم اکنون در کف کانال کوتاه مدتی خود است و طی امروز و روز آینده رفتار سهم مشخص خواهد کرد، که آیا به سمت میدلاین و سقف این کانال حرکت می کند یا با کندل های نزولی از این کانال کوتاه مدتی خارج می شود.

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

 

کدام یک از سناریو های صعودی یا نزولی احتمال بالاتری دارد؟

با توجه به این که بیت کوین هم اکنون به کف کانال کوتاه مدت خود رسیده است و همچنین با وجود این که در اندیکاتور MACD خطوط متحرک با هم برخورد داشته اند و خط MACD در پایین خط سیگنال قرار گرفته، امکان این موضوع وجود دارد که بیت کوین با کندل های منفی کف کانال را بشکند و از آن خارج شود. با بررسی اندیکاتور RSI نیز متوجه این موضوع می شویم که روند سهم تا چندین روزی کاری برای رسیدن به خط اشباع خرید فاصله دارد و بنابراین مشکلی بابت صعود وجود ندارد. برای این که بفهمیم بیت کوین طی روز های آینده روند صعودی یا نزولی را تجربه خواهد کرد بهتر است رفتار آن را طی امروز و فردا بررسی کنیم و سپس تصمیم به خرید یا فروش بگیریم. اگر طی معاملات امروز و فردا بیت کوین با کندل های نزولی به روند خود ادامه دهد می تواند کف کانال کوتاه مدت خود را بشکند و به حمایت در حدود قیمت 22،780 دلار برسد. در صورت برگشت از این حمایت ها می تواند همچنان در کانال کوتاه مدت خود نوسان کند اما اگر این حمایت ها را بشکند تا سقف کانال بلند مدت قبلی خود یعنی تا محدوده قیمتی 22،400 نزول کند. در صورت برگشت از کف کانال کوتاه مدت هم حداقل می توانیم مطمئن باشیم که تا سقف این کانال بیت کوین روندی صعودی را تجربه خواهد کرد. همان گونه که در بالا گفته شد بهتر است معاملات این رمز ارز را طی امروز و فردا بررسی کنیم تا بتوانیم روند آن را طی روز های آینده حدس بزنیم.

توجه: هر تحلیلی می تواند همراه با خطا باشد و این تحلیل به هیچ عنوان به معنای سیگنال خرید یا فروش نیست.