یکی از روش های مهم پیش بینی آینده بازار های مالی از جمله ارز های دیجیتال تحلیل تکنیکال است. تحلیل تکنیکال بیت کوین شامل بررسی تمام داده‌ های مرتبط با قیمت در گذشته، به منظور درک رفتار قیمتی معمول یک دارایی و پیش‌بینی آینده آن است. این روش به مرور با گذشت زمان به یکی از استراتژی های فعالان بازار تبدیل شد و اکنون با پیشرفت، این روش شامل بسیاری از ابزارها نظیر خط روند، حمایت ها و مقاومت ها، فیبوناتچی، اندیکاتور ها و ... است.

تحلیل قیمت بیت کوین در تاریخ 16 دسامبر 2020

در روز معاملاتی گذشته یعنی 15 دسامبر 2020 بیت کوین با کندلی صعودی توانست تا حدودی روند حرکتی خود را بالای خط روند صعودی کوتاه مدت تثبیت کند. در 15 دسامبر و تا به این لحظه شاهد یک کندل مثبت بوده ایم با قیمت بازگشایی 19،420 دلار که در بالاترین قیمت به 19،491 دلار و در پایین تر قیمت به 19،270 دلار رسیده است.کندل امروز نیز همچنان نتوانسته است خط روند صعودی کوتاه مدت را رو به بالا تثبیت کند و مانند سه روز گذشته روی همین خط، صعود مختصری را داشته است.

خرید بیت کوین

 

تحلیل بیت کوین

 

بررسی سناریو صعودی بیت کوین

اگر بیت کویت بتواند طی روز جاری و روز معاملاتی بعد کندل های صعودی را داشته باشد، طبق اندیکاتور MACD احتمال برخورد خطوط میانگین متحرک و تثبیت خط MACD بالای خط سیگنال وجود دارد و در اندیکاتور RSI نیز تا رسیدن به خط اشباع فروش، چندین روز فاصله است، بنابراین این رمز ارز میتواند رالی صعودی دیگری را در کوتاه مدت آغاز کند. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که مقاومت های مهم و محکمی از جمله 19،500 و مقاومت روانی 20،000 بر سر راه بیت کوین هستند.

 

تحلیل روند صعودی بیت کوین

 

بررسی سناریو نزولی بیت کوین

اما اگر بیت کوین نتواند طی روزهای معاملاتی آینده صعود چشم گیری در بالای این خط روند داشته باشد سناریوی محتمل سناریوی ریزش است، که در مرحله اول به خط حمایت 18330 می رسد و انتظار داریم با شکست این خط به محدوده حمایتی 17،400 تا 17،570 برسد، سپس با رسیدن به خطوط روند میان مدت و بلند مدت صعودی، حرکت رو به بالای خود را شروع کند.