تحلیل تکنیکال به معنای پیش بینی قیمت ها از طریق مطالعه وضعیت گذشته بازار است. شاید تصور بر این باشد که این کار، کار دشواری است اما با مطالعه و کسب تجربه و با استفاده از ابزارهای این نوع تحلیل این کار انجام پذیر است. در این مقاله ما قصد داریم با تحلیل تکنیکال بیت کوین رفتار این رمز ارز را در روز های آینده پیش بینی کنیم. با تحلیل اختصاصی تتر ایران همراه باشید.

خرید بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین در تاریخ 30 دسامبر 2020

در 20 دسامبر 2020 تا به این لحظه شاهد صعود 3.39% بیت کوین و رسیدن به قیمت 28،310 دلار بوده ایم. با توجه به روند حرکتی بیت کوین این رمز ارز اکنون در حال صعود و رسیدن به سقف کانال خود است، که در تصویر با رنگ زمینه زرد مشخص است. با توجه به این که در این حوالی مقاومتی دیده نمی شود احتمالا بیت کوین تا سقف این کانال یعنی تا قیمت 29،100 دلار به راحتی پیشروی می کند. در اندیکاتور RSI نیز کاملا مشخص است که روند کنونی به خط اشباع خرید پولبک زده است و این اندیکاتور نیز تایید می کند که بیت کوین تا حوالی قیمت گفته شده صعود خواهد کرد. اما نکته ای که قابل توجه است، وجود واگرایی در اندیکاتور MACD است که خبر از نزول بیت کوین در روز های آتی می دهد.

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

 

پیش بینی روند بیت کوین

همان طور که در بالا گفته شد طی امروز و فردا بیت کوین تا سقف روند حرکتی خود صعود می کند اما با توجه به اندیکاتور ها و وجود واگرایی این رمز ارز تا خط میدلاین و در احتمال بالاتر تا کف کانال خود اصلاح می شود. در صورتی که بیت کوین به کف کانال کنونی واکش نشان دهد فرصت مناسبی برای خرید است اما در صورت شکست این کانال باید منتظر رسیدن به سقف کانال بلند مدت تر و واکنش به آن باشیم و سپس تصمیم به خرید بگیریم.

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین