اتریوم یک پلتفرم آزاد مبتنی بر فناوری بلاک چین است که به صورت غیر متمرکز فعالیت کرده و در آن علاوه بر انتقال پول امکان انجام قرار داد های هوشمند مختلف بدون واسطه و به صورت دیجیتالی وجود دارد. در این پست قصد داریم رفتار این ارز دیجیتال را به صورت تکنیکال بررسی کنیم. با تتر ایران همراه باشید.

خرید اتریوم

تحلیل روند حرکتی اتریوم در روزهای گذشته

در چند روز گذشته همراه با صعود بیت کوین و رسیدن به قیمت تاریخی 23،000 دلار اتریوم نیز با پشت سر گذاشتن یک رالی صعودی به قیمت 670 دلار رسید و باعث جلب توجه بسیاری از تریدر ها به خود شد. این صعود بعد از انتشار خبر به ثبت رساندن قرارداد های آتی اتریوم در سال 2021 در بورس شیکاگو اتفاق افتاد و تحلیلگران معتقدند اتریوم به زودی و برای اولین بار بعد از سال 2017 قیمت بالای 1000 دلار را تجربه خواهد کرد.‌

 

تحلیل تکنیکال اتریوم

 

تحلیل تکنیکال اتریوم

امروز در تاریخ 19 دسامبر 2020، شاهد یک کندل نزولی بوده ایم با قیمت بازگشایی 650 دلار که هم اکنون اتریوم در این محدوده قیمتی معامله می شود. همان طور که در تصویر مشخص است اتریوم به کف کانال روند حرکتی خود رسیده است. اگر در روز جاری و روز های بعدی بتواند چندین کندل صعودی را ثبت کند می تواند از کف کانال فاصله گرفته و صعود چشم گیری را تا میدلاین یا سقف کانال ثبت کند. در اندیکاتورهای RSI و MACD نیز برای صعود مشکلی به چشم نمی خورد. در صورت صعود منطقه 660 دلار به عنوان مقاومت مهم تلقی می شود. اما اگر اتریوم نسبت به کف کانال روند حرکتی خود واکنش نشان ندهد از این کانال خارج می شود و ممکن است تا میدلاین کانال قبلی حرکتی خود سقوط کند و در ریزش شدید تر ممکن است تا کف کانال قبلی نیز ریزش کند که احتمال آن بسیار پایین است. نکته ای که قابل توجه است حمایت مهم در محدوده 640 دلار است که یک خط حمایتی به همراه خط فیبوناتچی وجود دارد که شکستن آن بعید به نظر می رسد. در صورت سقوط اتریوم به این قیمت و واکنش به این حمایت، فرصت مناسبی برای خرید به نظر می رسد.