امروزه استفاده از بیت کوین میان مردم با چالش های بسیاری رو به رو است، عده ای این رمز ارز هارا می خواهند اما برخی به هیچ عنوان ریسک خرید ارز های دیجیتالی را نمی پذیرند. بیت کوین با فروش بیش از 23000 دلار در ماه دسامبر لقب ارزشمندترین ارز مجازی جهان را به خود اختصاص داد و در سراسر دنیا صحبت از این رمز ارز معروف است که به صورت مداوم دچار فراز و نشیب قیمتی می شود، اما همه می خواهند بدانند آیا قیمت بیت کوین در سال آینده رو به افزایش می رود؟ با ما همراه باشید تا آینده بیت کوین را با هم تحلیل کنیم.

 

 

تحلیل قیمت بیت کوین از نظر معامله گران

در سال 2017 جوزف بورگ رئیس نظارت بر اوراق بهادار آمریکا طی مصاحبه ای اعلام کرد مردم تمام سرمایه و حتی رهن خانه هایشان را از بانک بیرون می کشند تا برای خرید بیت کوین استفاده کنند، برخی از تریدر ها بر این باورند اتفاق 2017 دوباره در حال رخ دادن است و قیمت بیت کوین در سال های بعد باز هم افزایش میابد، علاوه بر آن طبق گفته تام لی از کمپانی (fundstrat) بیت کوین احتمالا افزایش قیمت صعودی را تجربه خواهد داشت. دیوید گریدر نیز که داخل همین کمپانی می باشد در توییت خود اعلام کرد خرید بیت کوین چشم اندازی مفید به آینده است و قیمت این ارز های دیجیتالی بسیار افزایش میابد و باید توجه نمود که قیمت بیت کوین در ابتدای کار 10.000 دلار بود اما در حال حاضر قیمت بیت کوین 38.000 دلار شده است این یعنی انفجار قیمت در بازار!

دلایل افزایش قیمت بیت کوین

افزایش قیمت بیت کوین دلایل مختلفی دارد که در اینجا به چند مورد مهم اشاره کرده ایم و شاید همین چند قدم کافیست که قیمت بیت کوین سر به فلک بکشد. 
موجی از سرمایه گذاران: شاید یکی از مهم ترین عوامل افزایش قیمت بیت کوین را می توان سرمایه گذاری عظیم اقشار مختلف در عرصه ارزهای دیجیتالی به مخصوص بیت کوین دانست که باعث شد با بالا رفتن تقاضای عموم مردم قیمت بیت کوین نیز افزایش یابد.
تعداد محدود بیت کوین: در حال حاضر بیت کوین پرطرفدار ترین ارز دیجیتالی است و بیشتر سرمایه گذاران بزرگ انبوهی از پول خود را صرف خرید بیت کوین و سرمایه گذاری در آن می کنند اما باید توجه داشت که تعداد بیت کوین محدود می باشد و به این صورت نیست هر شخص هر چقدر دلش بخواهد بتواند بیت کوین تهیه کند از همین رو مردم برای به دست آوردن هر چه بیشتر بیت کوین عجله می کنند.
مستقل بودن بیت کوین: بسیاری از سرمایه گذاران علاقه دارند معاملات و تراکنش هایشان زیر نظر ارگان دولتی نباشد و صفر تا صد معاملاتشان تحت نظر خودشان باشد و بیت کوین این امکان را برای این افراد فراهم کرده پس این یک امتیاز برای خواسته شدن بیت کوین از سوی سرمایه گذاران می باشد.

افزایش قیمت بیت کوین تا کجا؟

 

 

از آنجا که سیل عظیمی از سرمایه گذاران، تریدر ها، افراد مشهور و حتی مردم عادی همچنان به سوی خرید بیت کوین می شتابند اغلب تحلیل گران مانند کمپانی وال استریت، گری اسکیل، لوهان وعده داده اند که بیت کوین در سال های بعد نیز افزایش قیمت زیادی دارد.